Temat: Święta tuż, tuż…

Cele:

– prawidłowo wykonuje ćwiczenia gimnastyczne,

– dba o prawidłową postawę ciała,

– wprowadzenie nastroju oczekiwania na zbliżające się Święta Wielkanocne

1. Wielkanocna gimnastyka

„Gorąca pisanka” – dzieci stoją w kole i podają do siebie po obwodzie balon lub dużą piłkę, czyli pisankę. Trzeba jak najszybciej podać jajo do następnej osoby, gdyż jest bardzo gorące. Kiedy pisanka „przejdzie” drogę dookoła gra się kończy. Balon – jajo można podawać sobie na różne sposoby:
– Górą nad głową
– Dołem – schylamy się
– Za plecami itp.

Dzieci trzymają jedną pisankę – małą piłkę. Wykonujemy rożne ćwiczenia gimnastyczne, rozciągające i wyciszające cały czas trzymając w ręku piłkę i próbując ją nie zgubić. Podnosimy piłkę do góry – malujemy na niebiesko jak niebo, schylamy się i dotykamy piłkę do podłogi – malujemy na zielono jak trawa. Siadamy i wyciągamy rękę z piłką jak najdalej do przodu i kilka razy dotykamy podłogi – malujemy kolorowe kropki itp.

„Zajęcze skoki” – skok w dal! Z wyznaczonego miejsca dzieci skaczą jak najdalej.
– Z miejsca
– Z rozbiegu
– Obunóż
– Na jednej nodze itp.