GRUPA  Żabki i Motylki – 18.06.2020

Temat:  Tęczowe kolory

Cele zajęć:

• ćwiczenia narządów artykulacyjnych – wzmacnianie mięśni warg i języka, pionizacja i usprawnianie czubka języka
  • zapoznanie dzieci ze zjawiskiem powstawania tęczy
  • utrwalanie znajomości kolorów tęczy

Przebieg zajęć:

1. Kolorowa tęcza” – zajęcia z profilaktyki logopedycznej P. Siewiera – Kozłowskiej.

Na wysokim niebie                                                Dzieci unoszą jak najwyżej czubek języka,

usta maja otwarte.

okrągłe słoneczko                                                 Czubkiem języka zataczają koła

wokół otwartych ust.

z deszczem się spotkało                                        Cmokają trzy razy jak przy powitaniu.

i się roześmiało.                                                    Na zmianę: cmokają i szeroko się uśmiechają-

ćwiczenie powtarzają trzy razy.

Deszczyk kapie kropelkami: kap, kap, kap,         Dzieci powtarzają onomatopeję.

a słoneczko świeci jasnymi promykami.

Razem zatańczyły                                                 Czubkiem języka okrążają wargi.

słoneczko i deszczyk,

aż powstał na niebie

łuk przepięknej tęczy!                                           Czubkiem języka wolno rysują łuk na górnej wardze.

Kolory się mienia:                                                 Powtarzają ćwiczenie przy każdym kolorze.

najpierw jest czerwony

i pomarańczowy,

za nim żółty

a dalej zielony.

Obok jest niebieski,

za min granatowy,

wreszcie fioletowy –

barwny łuk na niebie jest już gotowy!

1. Zapraszam do obejrzenia filmu edukacyjnego pt. „Nauka kolorów”

3.„Tworzymy tęczę” – praca plastyczna dla dzieci z grupy Żabki i Motylki – namalujcie farbami tęczę wykorzystując wiadomości zdobyte podczas oglądania filmu edukacyjnego.

1. Utrwalenie piosenki „Kolorowe lato”

Powodzenia

Ż. Bąkowska, A. Kokowska, R. Mróz