Dnia 12 czerwca 2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola z Damasławka mieli okazję przenieść się do krainy lasu, w którym mieszkają mądre i wesołe zwierzęta.

Głównym konferansjerem spektaklu był sympatyczny Kruk Karol.

Wystąpiły także inne zwierzęta: miś, zając, pszczółka, leśne owady oraz rodzinka wiewiórek – tata, babcia i wnuczek. Zwierzęta opowiedziały kilka wesołych historii, które zawsze kończyły się pouczającym morałem.

Poprzez zabawę dzieci poznały ważne leśne prawdy, które są obowiązują także w ludzkim świecie. Miały okazję posłuchać leśnej gitarowej ballady o tolerancji i przyjaźni. Dowiedziały się jak ważne jest poszanowanie czyjejś własności, zachowanie bezpieczeństwa na drodze, tolerancja wobec nowych osób w otoczeniu, posiadanie własnych pasji oraz szacunek wobec innych.

Kolorowa scenografia, sugestywna i zabawna gra aktorów bardzo spodobały się przedszkolakom.

Teatrzyk dla dzieci