02.04.2020

Temat: Koszyczek wielkanocny

Cele zajęć:

• powtarzanie ciągów wyrazowych, doskonalenie pamięci
  • ćwiczenia artykulacyjne – usprawnianie warg i języka
  • wdrażanie do dokładnego wypełniana kolorem obrazków konturowych
  • rozwijanie sprawności manualnych
  • budowanie wypowiedzi wielozdaniowej –opowiadanie treści obrazków

Zadania na dziś:

1. „Koszyczek wielkanocny” – obejrzyjcie wspólnie z rodzicami ilustracje w książeczkach, czasopismach. Porozmawiajcie o tym, co znajduje się w koszyczku wielkanocnym: np. chleb, sól, baranek, pisanki, itp. Następnie zachęćcie dziecko do układania zdań, np. W wielkanocnym koszyczku jest pisanka. W wielkanocnym koszyczku jest baranek z masła i chleb.

1. Wielkanocny koszyczek” – zajęcia  z  profilaktyki  logopedycznej  według   Siewiera – Kozłowskiej. Przy wierszyku robimy gimnastykę buzi i języka:

W maleńkim koszyczku                            dzieci zamieniają język w koszyk – unoszą lekko jego brzegi

Są małe frykasy                                           i czubek do góry; usta mają szeroko otwarte

Jedno jajko w kropki                                czubkiem języka rysują kropki na podniebieniu, usta otwarte

Drugie jajko w pasy                                   czubkiem języka rysują na podniebieniu pasy, usta otwarte

Jest też śmieszny zając                             dzieci wysuniętymi do przodu wargami poruszają w prawą i

lewą stronę

Z pyszczkiem z czekolady                         górnymi zębami lekko nagryzają dolną wargę – jak zajączki

Cukrowy kurczaczek: pi, pi, pi                dzieci powtarzają pi, pi, pi

I baranek z waty: be, be, be                      dzieci powtarzają be, be, be.

1. Zajęcia plastyczne:
  • 4 latki – karta pracy nr 32 – w dowolny sposób przewlekamy sznurówki od butów przez dziurki. Praca może być wykonana jednym lub kilkoma kolorami sznurówek.
  • 3 latki – karta pracy do wydruku poniżej. Proszę pokolorować koszyczek wielkanocny.

1. Zabawa ruchowa:
  • 4 przysiady