6 grudnia, gdy dzieci przyszły do przedszkola zobaczyły list, który Św. Mikołaj zostawił zamiast prezentów. Umieścił w nim wiadomość, że dzieci otrzymają prezenty jeśli wykonają zadania  przygotowane specjalnie dla każdej grupy. Przedszkolaki miały za zadanie: zaśpiewać piosenkę o Mikołaju, odpowiedzieć na pytania dotyczące Mikołaja, złożyć z sylab imiona reniferów Mikołaja, ułożyć puzzle, rozpoznać przedmioty związane z zimą i Mikołajem oraz rozwiązać zagadki. Dzieci oprócz rozwiązywania zadań miały okazję pobawić się przy muzyce -jechały w podróż zaprzęgami. Po wspaniale wykonanych zadaniach w końcu przybył długo oczekiwany Mikołaj i obdarował dzieci słodyczami.

W tym dniu dzieci zostały także zaproszone na przedstawienie Mikołajowe przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej, za co bardzo DZIĘKUJEMY.

MIKOŁAJKI – Niemczyn