Dzieci 5 i 6-letnie z Publicznego Przedszkola w Damasławku w ostatnim czasie samodzielnie przygotowywały pyszne kanapki. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty- głównie warzywa, jajka oraz wędliny. Dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce i założyć fartuszki, wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpiły do  przygotowania stanowisk pracy i  zabrali się do pracy.

Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Kanapki były nie tylko  smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, gdyż pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.

Robimy kanapki