Dzieci z Publicznego Przedszkola w Damasławku dnia 11 czerwca 2015 roku brały udział w Teatraliadzie Przedszkolnej w Domu Kultury.
Zgodnie z rocznym planem wychowawczo- dydaktycznym przedszkolaki poznały historię powstania teatru i bogate słownictwo związane z teatrem.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Wójta Gminy Damasławek pana Jacka Matysiaka.

Dzieci z najmłodszej grupy zatańczyły  Krakowiaka. Grupa czterolatków zaprezentowała słowno-muzyczny program pt.”Misie i pszczoły”. Grupy pięcio i sześciolatków zaprezentowały się w następujących przedstawieniach: „Wiosna z nami”, „Jaś i Małgosia sprzątają las”, „Sowa” i „Skargi przyrody”. Przedstawienia były bardzo udane, z przesłaniem wychowawczym i oczywiście morałem. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Podczas uroczystości został rozstrzygnięty konkurs „Zbiórka baterii”. Dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy, które zostały ufundowane przez pana Wójta Gminy Damasławek .

Dla dzieci występujących w roli aktorów był to dzień wyjątkowy, dający im możliwość poczucia się kimś ważnym, wyjątkowym…

Teatraliada