Wielkanoc -to czas radości i oczekiwania. To czas przygotowań, malowania pisanek, pieczenia babek, strojenia koszyczków.

Taka wiosenna i świąteczna atmosfera zapanowała też w naszym przedszkolu na kilka dni przed świętami. Maluszki wykonały barwne pisanki oraz liczne prace plastyczne, a także śpiewały piosenki o tematyce świątecznej.

Nauczyciele przygotowali gazetkę wielkanocną dla rodziców z dołączonymi ćwiczeniami gimnastycznymi w ramach realizacji projektu „Sprawne przedszkolaki”. Gazetka cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno rodziców jak i dzieci gdyż oprócz ćwiczeń można było w niej znaleźć zwyczaje wielkanocne, przepisy na marynowanie szynki, pieczenie mazurka, produkty, które powinny znaleźć się w koszyczku, zagadki dla dzieci, bajki, wierszyki, a także kolorowanki wielkanocne.

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA