7.04.2020

Temat: Wielkanocne zabawy.

Cele :

-potrafi uzupełnić sudoku,

-stara się poprawnie wykonać ćwiczenia gimnastyczne z piłką,

-czuje klimat świąt Wielkanocnych,

-dobrze bawi się wraz z rodzicami i rodzeństwem.

1.Wybierzcie sobie sudoku, które najbardziej Wam się podoba. Każde z nich ma inny stopień trudności. Zobaczcie czy z najtrudniejszym poradzą sobie rodzice. Wytnij elementy poniżej gry i uzupełnij puste pola w tabeli wyciętymi elementami, tak aby nie powtarzały się obrazki ani w pionie ani w poziomie. Powodzenia.

2.”Przygotowanie zajączków do świąt”- rymowana gimnastyka.  (źródło: Bliżej Przedszkola)

Teraz czas się trochę poruszać. Przygotujcie piłkę. Rodzice recytują rymowanki, demonstrując ćwiczenia, a dzieci powtarzają za rodzicem tekst i wykonują polecenia zgodnie z instrukcją. Każde ćwiczenie robią kilka razy.

Zabawa orientacyjno -porządkowa: spacerujemy po pokoju, na sygnał rodzica wspinają się na palcach i unoszą ręce. —–Gdy święta Wielkanocne się zbliżają, zajączki w domu kurze wycierają.

Ćwiczenia tułowia-skręty. Dzieci w siadzie skrzyżnym prawą ręką pocierają lewą część ciała, a następnie lewą- prawa część , udając czyszczenie futerka. —–Następnie czyszczą swoje futerka, w prawo i w lewo zając zerka.

Ćwiczenia dużych grup mięśniowych. Przedszkolaki pochylają się do przodu, uginają kolana i udają dźwiganie ciężkich siatek. Następnie prostują się i powtarzają ćwiczenie. —–Od rana ze sklepu z zakupami wracają, ciężkie siatki w łapkach dźwigają.

Ćwiczenia mięśni grzbietu. Dzieci leżą na brzuchu w parach naprzeciwko siebie. Unoszą głowę, ręce i toczą do siebie piłkę (pisankę). —–W koszyczku jeszcze nie wszystko mają, pisanki do siebie żwawo turlają.

Ćwiczenia skoczne. Uczestnicy skaczą w przysiadzie w różnych kierunkach . Co chwilę zatrzymują się, stają słupka (przysiad, palce wskazujące przy uszach) i  uśmiechają się wesoło. —-Kiedy już wszystko przygotowały, skakały wesoło przez dzień cały.

Ćwiczenia tułowia w płaszczyźnie strzałkowej- skłony. Przedszkolaki wykonują ukłony z niskim pochyleniem tułowia. —-Co chwilę goście przybywają, zajączki w pas im się kłaniają.

Zabawa uspokajająca. Dzieci idą po obwodzie koła. Spokojnie oddychają, nabierają powietrza nosem i wypuszczają ustami. —-Na świąteczny spacer powychodziły,  wszystkich sąsiadów odwiedziły.

Miłej zabawy!

Opracowały: