Dnia 5 grudnia 5 i 6-latki z Niemczyna odwiedziły Muzeum Regionalne w Wągrowcu. Zwiedziły wystawy w muzeum oraz brały udział w warsztatach, na których wykonały strój pałucki.

Dzieci poznały  znaczenie słów: eksponaty, rzeźby, kołowrotek, kierzynka. Poznały wyposażenie kuchni, w której znajdowały się przedmioty działające bez prądu np. żelazko na węgiel albo duszę, młynek do kawy i pieprzu, gofrownicę.

Przedszkolakom bardzo podobała się sypialnia, w której znajdowała się kołyska, łóżko z mnóstwem poduszek i drewniane zabawki. Dzieci miały również okazję zobaczyć prawdziwą piwnicę, która dawniej zastępowała lodówkę. Brały udział w wyrobieniu masła, prasowały pieluszkę żelazkiem na węgiel oraz pracowały na krośnie i kołowrotku.

Wizyta w Muzeum