TEMAT: Czas świąteczny- zabawy.

Cele:

-prawidłowo naśladuje ruch rodzica,

-potrafi powtórzyć rymowany wierszyk,

-próbuje narysować wybrane zwierzątko,

-chętnie gra w grę planszową,

1.Masażyk relaksacyjny (z rodzicami):

Stary niedźwiedź mocno śpi i o wiośnie śni:

Śniła mu się pisaneczka ta co cała jest w kropeczkach (uderzenia paluszkami- kropki)

Była też w paseczki (rysujemy paseczki)

I w wesołe krateczki (rysujemy krateczkę)

Ta w malutkie ślimaczki (rysujemy ślimaczki)

I żółciutkie kurczaczki (rysujemy kurczaczki- kółko, kółko, nóżki, dzióbek)

Cii… wiosna, wiosna ach to ty! (całymi dłońmi)

lub

Wielkanocna niespodzianka – ilustracja ruchowa wiersza P. Siewiera – Kozłowskiej pt. „Czy to jajko czy nie jajko?” (w tle słychać muzykę relaksacyjną, na potrzeby scenariusza wierszyk został zmodyfikowany).

W gniazdku jajko raz leżało ( dzieci leżą na dywanie, zwijają się w kulkę), które dziwnie popękało. Wyszła z jaja głowa mała (dzieci wychylają głowę, obracają ją na boki), małym oczkiem zamrugała (mrugają oczami). Na niej dziobek też malutki (usta zwijają w dziubek), co rozjaśni wszystkie smutki. A na końcu małe nóżki (dzieci rozprostowują nogi), każda nóżka ma pazurki (poruszają palcami stóp). Jeszcze tylko ogon mały (pokazywanie rękami ogona). Oto kurczak doskonały (dzieci wstają i prezentują wygląd kurczaka wskazując na siebie).

1. Link do strony na Facebooku- rysujemy zwierzątka

Zapraszamy do zagrania w grę planszową 🙂

Powodzenia!