Temat dnia:Poznajemy pojazdy

Cel:

-rozpoznawanie pojazdów lądowych, wodnych i powietrznych

-grupowanie pojazdów na lądowe, wodne i powietrzne,

-doskonalenie liczenia

Przebieg dnia;

Oglądanie książeczek obrazkowych- rozpoznawanie pojazdów i nazywanie ich np.samochód osobowy, śmieciarka, karetka, rower, motor, samolot, statek,łódka itp.

Wskazywanie i nazwanie pojazdów, które poruszają się po wodzie, lądzie i w powietrzu Wyjaśnienie , że auta jezdząpo drodze, -pociąg tramwaj po torach.

Odsłuchanie wiersza U.Piotrowskiej „jest pojazdów mnóstwo w świecie”.

rozmowa kierowana pytaniami:

-o jakich pojazdach jest mowa wierszu?

-co porusza się po lądzie, w powietrzu i na wodzie?

Zadanie  dla grupy Motylków: wykonaj kartę 19

Zadanie dla Motylków i Żabek

Przy pomocy rodziców wykonaj makietę , na której auto będzie jechało po drodze, samolot na niebie, statek po wodzie.

Motylki mogą wykorzystać kartę 18

Żabki do druku ilustracje pojazdów, wycinanie przy pomocy rodzica-, kolorowanie i naklejanie  na makietę.

Liczę na waszą kreatywność.;-)

Kolorowanki SAMOCHODY, pojazdy, malowanki dla chłopcówKolorowanka Traktor do druku, malowanki dla chłopców do druku ...Kolorowanki dla dzieci Pojazdy

Kolorowanki dla dzieci - malowanki dla dzieci - pojazdy - osesek.plKolorowanki samochody, auta sportowe, terenowe do drukuStatek pasażerski » Kolorowanki - Morska wyprawa - Domowy Przedszkolak

Powodzenia