Witam Aniołki!
Dzisiejszy temat nr.37: Bogacz w szkole Jezusa.
Pan Jezus chce nas dziś pouczyć i przypomnieć ,że wszystko co mamy pochodzi od Boga. Pragnie, abyśmy potrafili się dzielić. 
Pan Jezus poucza nas o tym przytaczając pewną historię. Otóż  żył  kiedyś pewien bardzo bogaty człowiek. Miał piękny dom z wieloma pokojami, miał służbę , która ciężko pracowała, miał dużo pieniędzy. Często zapraszał gości, ucztowali i bawili się. A pod jego domem leżał biedny żebrak Łazarz. Nie miał w co się ubrać, był chory i głodny, spał pod gołym niebem. Jego przyjaciółmi były małe pieski. Niestety Bogacz nawet nie spojrzał w stronę Łazarza, nie pomyślał ,aby mu pomóc. Wszystko się zmieniło po ich śmierci. Kiedy umarł Łazarz aniołowie  i święci przyjęli go do swego grona . Zamieszkał w niebie.Bogacz nie był przygotowany na moment śmierci , bo ciągle cieszył się swoim bogactwem. Teraz Pan Bóg rozliczył go z tego,że ani razu nie pomógł Łazarzowi,a sam miał wielkie bogactwo.  Bogacz zapomniał,że wszystko co posiadał było darem Pana Boga.Gdyby pomógł biedakowi byłby szczęśliwy po śmierci. 
Przez tą biblijną przypowieść Pan Jezus nas poucza,abyśmy już tutaj na ziemi zasługiwali sobie na niebo. Można komuś ofiarować jakiś prezent, dar, pomóc i dać pieniądze, ale można także  pocieszyć np.zmęczoną mamę.  Można rozweselić babcię , którą boli głowa, pomodlić się za chorego sąsiada, pobawić się zgodnie z kolegą lub koleżanką.
Zadanie – Wykonajcie proszę zad.1 – należy wkleić Łazarza, następnie wykonajcie zad.2  poprawnie łącząc obrazki. 
ps. Dziękuję i pozdrawiam Was!
Skip to content