Witam Was!

Temat: Chcemy iść z Panem Jezusem Boże Ciało.

Przed nami wyjątkowy czwartek i wyjątkowa uroczystość Boże Ciało. wiecie już ,że Pan Jezus mieszka na codzień w kościele, ukryty w takim małym złotym domku nazywanym tabernakulum. Ukryte jest tam jego Ciało Jezusa- Biała Hostia. W takiej postaci pozostał z nami tu na ziemi. W  najbliższy czwartek kapłan wyniesie Pana Jezusa z kościoła- to jedyny dzień w roku, w którym Jezus opuszcza swój dom. Kapłan poniesie Pana Jezusa w takim specjalnym naczyniu, po to aby Jezus mógł zobaczyć nasze domy, ogrody, zobaczyć jak mieszkamy. My będziemy Mu towarzyszyć idąc w uroczystej procesji. W tym dniu trasa po której będzie szedł Pan Jezus będzie udekorowana . W oknach pojawią się obrazy Pana Jezusa, Maryi, papieża, kwiaty, świece, chorągwie. Dziewczynki w białych sukienkach będą sypały kwiatki na trasie procesji. Zachęcam Was ,abyście towarzyszyli Panu Jezusowi w tym dniu w procesji. W Damasławku będzie o godzinie 10.00 Dziewczynki mogą sypać pięknie kwiatki.

Zadanie: Wykonajcie zadania z tematu 53. Pozdrawiam Was!

Skip to content