Temat: Jezus napełnia puste sieci rybaków.
Dziś dowiemy się o kolejnym cudzie, którego dokonał Pan Jezus.Otóż pewnego razu Jezus nauczał ludzi.Zebrali się oni nad brzegiem jeziora. Aby Pan Jezus był lepiej widziany i słyszany wszedł do łodzi, która była na brzegu .Nie miał żadnego mikrofonu, gdyż w tamtych czasach przecież  nie było prądu. a głos lepiej niósł się po wodzie.Kiedy skończył nauczać wszyscy ludzie się rozeszli do swych domów. Zostali tylko rybacy. Wtedy Jezus poprosił jednego z nich o imieniu Szymon, aby wziął swych towarzyszy i wypłynął na jezioro i zarzucił sieci. Wtedy to Szymon powiedział Mu, że całą noc łowili i sieci mieli puste. Ale na prośbę Jezusa zgodzili się łowić. Po chwili okazało się, że sieci są tak pełne, że musieli podpłynąć rybacy z innej łodzi do pomocy.

Rybacy byli szczęśliwi z tak wielkiej ilości ryb, które udało im się złowić. Jednak Pan Jezus miał dla nich propozycję . Poprosił, aby od tej pory nie byli już rybakami, ale zostawili sieci i poszli za Nim. Oczywiście Szymon i jego towarzysze  Jakub i Jan bez zastanowienia zostawili sieci i ruszyli za Jezusem. Zostali jego uczniami -Apostołami. My dzisiaj także jesteśmy Jego uczniami i otrzymujemy od Niego wiele wspaniałych darów poprzez rodziców, nauczycieli, dziadków.
Zadanie: Wykonajcie proszę zadania z tematu 36.
ps. Pamiętajcie o paciorku rano i wieczorem. Życzę Wam miłej majówki. Pozdrawiam Was i Waszych Rodziców!
Skip to content