Witam Kochane Aniołki!!

Dzisiejszy temat: Maryja prowadzi nas do Jezusa ( podr. temat 52)

Przed kilkoma dniami rozpoczął się miesiąc maj. Jest wyjątkowy. Ma tylko trzy literki m-a-j. Dla chrześcijan z innego powodu jest wyjątkowy. W tym miesiącu wychwalamy Maryję , Mamę Pana Jezusa. Jest dla nas kimś wyjątkowym. Urodziła małego Jezusa w Betlejem, położyła w żłóbku, potem wychowywała na dobrego człowieka . Troszczyła się o niego tak jak wasi rodzice troszczą się o Was. Ale gdy Pan Jezus był już dorosły i wiedział,ze pójdzie do nieba bardzo chciał ,aby Jego Mama Maryja była również mamą dla nas. Więc możemy powiedzieć ,że mamy trzy mamusie. Pierwsza to ta, która nas urodziła, druga to nasza mamusia chrzestna, a trzecia to Mama Maryja, która opiekuje się nami z nieba.

Otwórzcie podręczniki na temacie 52. Popatrzcie na obrazy. Pewnego razu Maryja wraz z Jezusem zostali zaproszeni na wesele. Podczas zabawy zabrakło młodej parze wina , aby zaproszeni mogli się napić. Wino w czasach Jezusa było napojem, jak u nas dzisiaj woda mineralna czy pepsi cola. Młodej parze było wstyd Wtedy całą sytuację obserwowała Maryja. Poprosiła swego Syna , aby pomógł. Wtedy to Pan Jezus poprosił aby nalano wody do sześciu kamiennych stągwi( takich dużych dzbanów) a on przemienił tą wodę w wino. Uczynił pierwszy cud. Zrobił to prośbę Maryi. 

Dziś Maryja także wyprasza dla nas potrzebne łaski u Pana Jezusa. Tam w niebie modli się za nas. Właśnie w maju szczególnie ją o to prosimy. Na pewno widzieliście przy drodze udekorowane kwiatami i wstążeczkami figury Matki Bożej. Starsi zbierają się przy nich, modlą się, a w kościołach odbywają się specjalne nabożeństwa – majowe ku czci Matki Bożej.

zadanie: Przyjrzyjcie się ilustracji, zaobserwujcie gdzie jest Maryja, Pan Jezus, młoda para, policzcie kamienne dzbany. Narysujcie w ćwiczeniu śliczne kwiatki dla Matki Bożej naszej mamy w niebie. 

Pamiętajcie o paciorku. Pozdrawiam WAS !

Skip to content