Witam aniołki z zerówki!

Od najbliższej niedzieli rozpocznie się tak zwany Wielki Tydzień. To znaczy ,że każdy dzień tego tygodnia jest wyjątkowy. Będziemy przypominać sobie co się działo z Panem Jezusem. Najbliższa niedziela nazywana jest Niedzielą Palmową .Przypominamy sobie jak Pan Jezus na osiołku przyjechał do Jerozolimy. Tłumy ludzi Go witały i wiwatowały na Jego cześć. Ludzie krzyczeli Witaj Witaj, albo Hosanna Hosanna co znaczy „Chwała niech będzie”. Ludzie mieli w rękach gałązki palmowe, machali nimi. Pan Jezus jednak wiedział że niektórzy wcale się nie cieszą, że do nich przyjechał, chcieli Go zabić. My dzisiaj na pamiątkę tego wydarzenia przyozdabiamy palmowe gałązki kolorowymi wstążeczkami, kwiatkami. Kapłan je święci, a później są ozdobą w naszym domu. Zachęcam was abyście z pomocą rodziców przygotowali piękne palmy- ozdóbcie wstążeczkami, może kwiatkami z krepy , gryszpanem. W niedzielę postawcie ładnie na stole. Niech wam przypomina o wydarzeniach, które miały miejsce 2000 lat temu. Niestety nie spotkamy się w kościele. Pozdrawiam Was.

Ps. pamiętajcie o modlitwie.

Pokolorujcie obrazek.

Skip to content