4.11.2021

Cele szczegółowe:

-potrafi liczyć na konkretach w zakresie 6,

-rozpoznaje miejsca z Damasławka,

-potrafi nazwać te miejsca i wie, jaką pełni funkcję,

-rysuje starannie i samodzielnie wybrany obiekt,

-koduje drogę do wybranego miejsca, potrafi iść według kodu,

Przebieg zajęć:

1. „Jesienna cza-cza”.

Podejmijcie próbę zaśpiewania piosenki z wczorajszego dnia. Liczę, że jutro zaśpiewamy ją wszyscy razem. Jesienna cza cza – YouTube

2.Samochody w moim mieście- zabawa matematyczna.

Dziecko siedzi na dywanie. Przygotujcie kostkę do gry, pasek papieru i klamerki do bielizny.

Dziecko rzuca kostką, przelicza ile jest kropek, następnie tyle klamerek przyczepia do paska papieru.

Powtórzcie ćwiczenie kilka razy. Po kilku próbach dziecko powinno rozpoznawać liczbę oczek już bez przeliczania.

3.„Moje miasto”- rozpoznawanie miejsc.

Pokażcie dzieciom poniższe zdjęcia, niech spróbują je rozpoznać. Omówicie miejsce, gdzie ono się znajduje , jaką pełni funkcję. Jeśli nie znacie któregoś miejsca, może będzie kiedyś okazja i wspólnie z dzieckiem przyjrzenie mu się z bliska.

miejsca – Damasławek

Po obejrzeniu i omówieniu tych miejsc, możecie wymienić jeszcze inne, które pamiętacie.

4.Zadanie plastyczne do wykonania na jutro na podstawie powyższego punktu.

Wybierzcie drogie dzieci jedno miejsce według Was ważne, które Wam się spodobało lub które zwróciło Waszą szczególną uwagę. Spróbujcie je narysować w domu kredkami, mazakami. Jutro przynieście swoje prace do przedszkola i stworzymy z nich NASZ ALBUM DAMASŁAWKA. Czekam z niecierpliwością na wasze rysunki.

5.”Kodowanie”-moja mała ojczyzna.

Na poniższej fotografii jest mata kodująca. Wasze zadanie do sprawdzić, gdzie dojdą dzieci: do biblioteki, czy na plac zabaw? Musicie zacząć iść od dzieci i kierować się poniższym kodem:

kod do drogi

-Do czego doszliście?

-Czy w Damasławku jest takie miejsce?

-Czy chodzicie tam z rodzicami?

-Jaką funkcję pełni to miejsce?

Przygotowała:

Paulina Fabiszak