Już od wczesnej wiosny poprzez szereg różnorodnych zajęć teoretycznych i praktycznych nasze przedszkolaki pogłębiały wiedzę i przekonanie o zaletach zdrowego odżywiania. Te cenne informacje i wiadomości dotyczące zdrowego trybu życia i odżywiania, a przekazywane w atrakcyjnej dla dzieci formie, zachęciły nas do założenia własnego ogródka z wartościowymi dla organizmu roślinkami. Najpierw był to zielony ogródek w salach. Znalazły się w nim nowalijki w postaci rzeżuchy czy szczypiorku oraz pierwsze wiosenne kwiatki. Jednak rozsmakowaliśmy się w pracach ogrodniczych i wspólnie zaprojektowaliśmy ogródek warzywny. W tym celu podczas spacerów obserwowaliśmy i przyglądaliśmy się ogrodom przydomowym i działkowym. Poznawaliśmy rośliny i narzędzia ogrodnicze, konieczne przy uprawie roślin. Nie pozostało nam nic innego jak skorzystać z tych rad i już niedługo będziemy się cieszyć ze wspaniałego wzrostu naszych własnoręcznie zasianych nasion. W naszym przedszkolnym ogródku warzywnym rosną marchewki, buraczki, koperek, rzodkiewka, truskawki, słoneczniki kwiaty a my codziennie cieszymy się i dbamy by wszystko nadal pięknie rosło.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie skrzynek i części narzędzi, a Gmina Damasławek za dostarczenie ziemi.

Praca w ogródkach 🧑‍🌾👩‍🌾
Skip to content