Witajcie Kochani!
Dzisiejszy temat: Spotykamy się z Jezusem podczas Mszy Świętej.
Dowiedzieliście się już, że Pan Jezus Zmartwychwstał na trzeci dzień po swojej śmierci. Skoro umarł na krzyżu w piątek, to cud zmartwychwstania był w niedzielę. Łatwo to zrozumieć, bo przecież święta obchodziliśmy właśnie w niedzielę. I dla nas chrześcijan, Dzieci Bożych niedziela jest wyjątkowym dniem tygodnia z wielu względów. Przede wszystkim właśnie dlatego, że w niedzielę Jezus pokonał śmierć. Ale są inne elementy wyróżniające ten dzień. Na przykład tego dnia nie idziemy do przedszkola na zajęcia, starsi uczniowie nie idą do szkoły, bo jest zamknięta, rodzice nie idą do pracy. Rodzina jest razem, wspólnie spędza czas. Dla rodzin takich jak nasze czyli chrześcijańskich ważnym punktem niedzieli jest spotkanie z Panem Jezusem na mszy świętej w kościele. Myślę, że jeszcze niedawno uczestniczyliście we mszy świętej . Teraz jest to niemożliwe ponieważ mamy epidemię koronawirusa.  Na pewno też wyczuwacie w waszych domach, że niedziela jest wyjątkowa, bo pięknie sprzątamy mieszkanie właśnie na niedzielę, może mama piecze pyszne ciasto, może przyjeżdżają do was goście, a może wy wyjeżdżacie. Idziecie na rodzinny spacer. Rodzice mają więcej czasu dla was i wy jesteście szczęśliwi.
Zapamiętajcie! niedziela jest dla nas wyjątkowym dniem tygodnia , bo tego dnia Pan Jezus Zmartwychwstał i my tę radość przypominamy sobie właśnie w w ten wyjątkowy dzień.
Przyjrzyjcie się obrazkowi na stronie 88 ( temat 43), pokolorujcie według wzoru ważnych elementów koniecznych do mszy świętej w zadaniu 2 – str.89.
Pozdrawiam Was!
Skip to content