Witam kochane aniołki!
Dzisiejszy temat : Świętujemy Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
Rozmawialiśmy ,że Pan Jezus umarł w piątek około godziny 15.Po trzech dniach( czyli w niedzielę rano) od ukrzyżowania kobiety, poszły do grobu, aby namaścić ciało zmarłego Jezusa. Namaścić oznacza posmarować ciało olejkiem. Niestety kiedy tam zaszły zobaczyły odsunięty wielki głaz, a w środku tylko płótna, w które owinięty był Jezus. Zaczęły płakać i lamentować. Myślały, że ktoś ukradł ciało. Kiedy wyszły na zewnątrz, zobaczyły anioła zdziwionego ich płaczem. Anioł przekazał im radosną wiadomość, że Jezus pokonał śmierć i Zmartwychwstał, żyje. One z wielką radością pobiegły do miasta i wszystkim o tym opowiedziały. Wiadomość o zmartwychwstaniu więc szybko rozeszła się po okolicy.
Dziś dla nas symbolami cudu Zmartwychwstania są : Paschał- duża świeca, na której jest 5 kropelek krwi, tak jak 5 ran miał Pan Jezus( ręce, nogi i bok). Poprzez swoje zmartwychwstanie Jezus pokazał nam, że my także tak jak On Zmartwychwstaniemy. W kościele można zobaczyć figurę Zmartwychwstałego. Jezus ma wyciągniętą do przodu prawą dłoń jakby chciał powiedzieć zwyciężyłem. W drugiej dłoni ma chorągiew zwycięstwa- czerwoną z białym krzyżem.
Wykonajcie proszę zadanie ze strony 84 ( temat 41). Należy pokolorować obrazek według wzoru.
Pozdrawiam Was!

Skip to content