Witajcie Kochani!

Dzisiejszy temat: W Wielką Sobotę modlimy się przy grobie Pana Jezusa.

Za kilka dni Wielkanoc. Tradycyjnie w sobotę święci się pokarmy na wielkanocny stół. Nie zrobimy tego w tym roku z powodu epidemii. Jednak myślę, że zadbacie wraz z rodzicami, aby na świątecznym stole pojawiły się symbole wielkanocne. One mają religijne znaczenie. Na pewno będzie to baranek( z masła, cukrowy, czekoladowy), który symbolizuje Pana Jezusa jako baranka ofiarnego, złożonego w ofierze za nasze grzechy. Nie zabraknie także jajek , ponieważ jajko to symbol rodzącego się życia( z jajka kluje się pisklaczek). Nieodzownym elementem jest chleb, jako symbol ciała Pana Jezusa i nasz podstawowy pokarm , sól i pieprz- przyprawy, które chronią pokarmy przed zepsuciem. Na stole będą królowały także różnego rodzaju szynki, kiełbasy, mięsa. Całość pięknie przyozdobiona gałązkami gryszpanu co oznacza radość i nadzieję.

W najbliższą sobotę będziemy oczekiwać na Zmartwychwstanie. To dzień ,w którym Jezus spoczywa w grobie. My wiemy, ze ten grób będzie pusty, bo On Zmartwychwstanie. Jednak nasze oczekiwanie przepełnia modlitwa i adorowanie .

Proszę pokolorujcie obrazek na stronie 83.

Życzę Wam i Waszym Rodzinom wspaniałych Świąt Wielkanocnych.

Skip to content