11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości, to najważniejsze polskie święto narodowe, upamiętniające rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenie.

Aby w sposób godny i uroczysty przeżyć to święto przedszkolaki dnia 07.XI. 2014 roku mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści wychowawców na temat przeszłości naszej ojczyzny. Utrwaliły znajomość wyglądu flagi i godła.

Podnosząc powagę tego święta,  przedszkole zostało udekorowane flagą Polski, a na zajęciach starszaki z kolorowego papieru przygotowały „mini’ flagi w barwach narodowych, które niosły idąc pod pomnik.

Wszystkie grupy z Publicznego Przedszkola w Damasławku przeszły pod pomnik znajdujący się przed Domem Kultury, by zapalić lampki , złożyć wiązankę kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza a także zaśpiewać Hymn Państwowy.

« z 7 »
11listopada – Święto Niepodległości
Skip to content