W Publicznym Przedszkolu w Damasławku w minionym tygodniu rozpoczęliśmy działania dotyczące obchodów 100- lecia Niepodległości Polski. Celem naszych działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków oraz przybliżenie polskich symboli narodowych.

Aby wprowadzić wszystkich zebranych w atmosferę tamtych lat dnia 09.XI.2018 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęliśmy krokiem Poloneza zaprezentowanego przez grupę „Misie” pod kierownictwem p. M. Chosińskiej. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę patriotyczną „Jestem Polką i Polakiem” oraz recytowaliśmy wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. O godzinie 11.11 przedszkolaki przystąpiły do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji dla szkół i przedszkoli z całego kraju, w ten sposób włączono się w bicie Rekordu dla Niepodległej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i słodkości dla dzieci.

 

Akademia z okazji 100-lecia Niepodległości Polski w Publicznym Przedszkolu w Damasławku
Skip to content