Hokus – pokus, mary – dary,                                                                                                                                                                                                                   niech się spełnią andrzejkowe czary.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.  W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się także przedszkolaki z Niemczyna.
Dowiedziały się jaka czeka ich przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców przedszkolaków. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

« z 38 »
Andrzejki w Niemczynie
Skip to content