25 listopada obchodzony jest jako Dzień Pluszowego Misia. W dzień poprzedzający świętowanie  przedszkolaki odwiedziły bibliotekę  w Niemczynie- miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz posłuchać bajki czytanej przez panią Kingę.

Natomiast w dzień  „misiowego święta” uczniowie klas I-III zaprosili przedszkolaki do siebie, aby wspólnie obchodzić to jakże „milusie” święto. Dzieci rozpoznawały postacie Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisiów, misia Paddingtona i misia Yogi.Z ogromną ciekawością słuchały czytanej przez Panią bajki, oglądały przygotowany przez starszych kolegów taniec oraz wspólnie śpiewały ” misiową” piosenkę.Ten dzień był nie tylko okazją do świetnej zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa. Dzieci przypomniały sobie postacie ważnych i znanych misiów, bohaterów książek i filmów animowanych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy obdarowani zostali misiowymi łakociami. Spotkanie przebiegło  w przyjaznej i ciepłej atmosferze i było naprawdę „misiowo” udane.

Z okazji Święta Pluszowego Misia został także zorganizowany konkurs plastyczny przez Szkołę podstawową w Damasławku. Z naszego przedszkola zostały wyróżnione prace dwóch dziewczynek: Olgi Imbiorowicz oraz Julii Weseli.

« z 9 »
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- NIEMCZYN
Skip to content