25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodziły urodziny. Dlatego też dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione przytulanki. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania zabawki- pluszowego misia, która liczy sobie ponad 100 lat. Było też kilka słów o prawdziwych niedźwiedziach brunatnych: co jedzą, gdzie przesypiają zimę, jak wygląda ich gawra, jaki mają słuch, węch i wzrok. Dzieci mogły wykazać się swoją pamięcią biorąc udział w konkursie wiedzy o niedźwiedziach.Przedszkolaki tańczyły ze swoim misiem przy piosence „Pokochaj pluszowego misia”, bawiły się w „Starego niedźwiedzia”, śpiewały  wspólnie piosenkę „Jadą, jadą misie”, rysowały postać misia oraz recytowały wierszyki. Wiele radości wywołała parada misiów, gdzie poszczególne grupy prezentowały swoich milusińskich. Dzieci został także zaproszone na czytanie opowiadania o Misiu Beniaminie do niemczyńskiej biblioteki.

« z 8 »
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Skip to content