W dniu 30  kwietnia 2014 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Dnia Ziemi. Celem uroczystości była popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony przyrody, uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Podczas wspólnych zabaw  zintegrowała się cała społeczność przedszkolna. Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą ekologii, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, recytowały wiersze i wspólnie bawiły się. Każda grupa wiekowa reprezentowała wybranego ptaka- były między innymi dudki, sowy, jaskółki, bociany i wróbelki. Nie brakowało także opowieści o drzewach i ptakach zarówno dzikich, jak i gospodarczych oraz ich ogromnym znaczeniu dla ludzi. Dzieciak miały ogromną frajdę, gdy mogły nauczyć się rysować kolorową kredą koguta.

« z 12 »
Dzień Ziemi- Damasławek 2014r.
Skip to content