W dniu 12 maja 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku odbyły się gry i zabawy pod hasłem Ruch i zdrowie z udziałem psów terapeutycznych.

Realizacja gier i zabaw miała miejsce przy współpracy z:
– Dietetykiem Panią Magdaleną Walkowiak
– Kynoterapeutą Panią Anną Wojcińską
– Gminnym Ośrodkiem Kultury w Damasławku
– kadrą pedagogiczną Przedszkola w Damasławku wraz z Oddziałami w Niemczynie
– rodzicami dzieci uczęszczających do w/w przedszkola

Rodzice wraz dziećmi po przyjściu do Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku zostali rozdzieleni do dwóch sal, w których na :

– dorosłych czekały zajęcia warsztatowe z dietetykiem, podczas których opowiadał on o   zasadach zdrowego odżywiania dzieci w wieku przedszkolnym
– dzieci czekały zajęcia warsztatowe na których tworzyły m.in. piramidę żywieniową.

Podsumowaniem wytężonej pracy warsztatowej były wspólne gry i zabawy rodziców
i dzieci, którzy dzielnie brali udział w przygotowanych konkurencjach.
Jesteśmy przekonani, że rodzice mogą być spokojni o nowe nawyki żywieniowe „małych sportowców”.

W grze i zabawach wzięło udział łącznie 90 osób, w tym 43 rodziców. Ponadto w imprezie wzięła udział cała kadra pedagogiczna przedszkola, która była niecenionym wsparciem
w realizacji poszczególnych konkurencji.

Na zakończenie wszyscy zebrani otrzymali dyplomy okolicznościowe na których nie zabrakło owoców i warzyw, a także prezenty w postaci jabłek dla dzieci i wody mineralnej dla rodziców.

Publiczne Przedszkole w Damasławku wraz z Oddziałami Zamiejscowymi w Niemczynie wzbogaciło się o 208 koszulek z nadrukiem w 8 kolorach tęczy, odrębnie dla każdego oddziału, a także piramidy żywieniowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę!

Gry i zabawy były realizowane w ramach Projektu pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gry i zabawy pod hasłem RUCH I ZDROWIE