Dnia 31.X.2017 r. dzieci z przedszkola w Damasławku odchodziły Haloloween na wesoło. Na początku każda z grup przeprowadziła zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy „na oko”, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić? Dzięki uprzejmości jednej z mam mogliśmy spróbować pysznych ciasteczek pod postacią paluszków czarownicy. Bardzo dziękujemy za pyszności mamie Karolka i Leona.
Następnie każda grupa wykonała lampion. Najpierw narysowano oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Potem dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Ale najwięcej frajdy sprawiło dzieciom oddzielanie pestek od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Pestki odłożyliśmy do wysuszenia, które potem zjemy. Gotowe dynie posłużyły do dekoracji naszego holu w przedszkolu.

 

 

Haloweenn w przedszkolu w Damasławku
Skip to content