Dzieci  z grupy „Żabki” z Publicznego Przedszkola w Damasławku zrealizowały Moduł II w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym – „Migowy dla dzieci”. 

W trakcie realizacji II modułu dzieci migały takie wyrazy jak : choinka, bałwan, bombka, prezent, Mikołaj. Podczas omawiania ilustracji z zimowym krajobrazem uzupełniły swoje słownictwo o wyrazy tj. zima, śnieg, sanki, renifery, gwiazdka.  W opanowaniu tych umiejętności pomogły nam zabawy ruchowe z kulą śnieżną z papieru, zabawy integracyjne w kole z pudełkiem-prezentem, układanie puzzli z kilku elementów – choinka i Św. Mikołaj, układanie kolorowych pomponów (bombek) na choince, lepienie bałwanka z plasteliny oraz tworzenie własnej papierowej bombki z różnych materiałów plastycznych. Przy okazji wprowadzania nowych znaków dzieci przypomniały sobie już wcześniej poznane znaki, pamiętając o zastosowaniu właściwej mimiki twarzy.

Romana Mróz

Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny „Migowy dla dzieci”-realizacja Modułu II
Skip to content