Dzieci  z grupy „Żabki” z Publicznego Przedszkola w Damasławku rozpoczęły przygodę z miganiem. Najmłodsze dzieci wzięły udział w Interdyscyplinarnym Projekcie Edukacyjnym – „Migowy dla dzieci” i zrealizowały I moduł. Organizatorem projektu jest @MiguMig – zabawy z językiem migowym (https://www.migumig.pl/)  oraz @Paluszkowe Rozśpiewanki -ekspert Dobrosława Horbacz.

W trakcie realizacji I modułu dzieci poznały kolory -biały, pomarańczowy, żółty, czerwony, zielony, niebieski, fioletowy) oraz stany emocjonalne -szczęśliwy, radosny, smutny, zdenerwowany, zaskoczony. W opanowaniu tych umiejętności pomogły nam zabawy ruchowe, doświadczenia oraz opowiadanka o piłeczce, której ekspertem jest Pani Dobrosława Horbacz . Ćwiczyliśmy gesty, pamiętając o zastosowaniu właściwej mimiki twarzy.

Romana Mróz

Skip to content