W miesiącu kwietniu najmłodsze dzieci z Publicznego Przedszkola w Damasławku podjęły wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki.

Zanim jednak do tego przystąpiły dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowia. Następnie nazywały wszystkie produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe smakołyki.

Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: wędlina, listki sałaty, masło, pieczywo, warzywa. Po umyciu rąk, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na kromkach wybrane przez siebie produkty.

Wszystkie ochoczo wzięły się do pracy i z wielkim apatytem zjadły, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Kolorowe kanapki w wykonaniu 3-4 latków
Skip to content