W czwartkowy ranek przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Damasławku z grupy „Motylki” oraz przedszkolaki z oddziału zamiejscowego w Niemczynie z grupy „Sówki” przystąpiły do pieczenia pierników. Dzieciom podobało się wykrawanie świątecznych kształtów. Na blaszkach pojawiły się choinki, renifery, samoloty, gwiazdki aniołki i serduszka oraz wiele innych ciekawych kształtów. Po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Po wystudzeniu dzieci lukrowały i dekorowały wykonane przez siebie pierniki, które wszystkim bardzo smakowały.

Natomiast w piątek grupa „Słoneczka” z oddziału zamiejscowego w Niemczynie miała okazję piec pierniki w piekarni – cukierni Państwa Cholewińskich w Damasławku.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie nas do cukierni i przybliżenie nam

zawodu piekarza – cukiernika

Opracowały : A. Kokowska i P. Nowak

KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera

Pieczenie pierników w przedszkolu i wycieczka do cukierni
Skip to content