W dniu 28 kwietnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Damasławku odbyła się gra i zabawy pod hasłem Pierwsza pomoc przedmedyczna z udziałem psów terapeutycznych.

Realizacja gry/zabawy miała miejsce przy współpracy z:
– Ratownikiem medycznym p. Krzysztofem Tyborskim
– Trenerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy p. Anną Garbatowską
– Kynoterapeutami p. Anną Wojcińską i p. Witoldem Wolańskim i ich psami Tosią i Leo
– Gminnym Ośrodkiem Kultury w Damasławku
– kadrą pedagogiczną Przedszkola w Damasławku wraz z Oddziałami w Niemczynie
– rodzicami dzieci uczęszczających do w/w przedszkola

Rodzice wraz dziećmi po przyjściu do Gminnego Ośrodka Kultury w Damasławku zostali rozdzieleni do dwóch sal, w których na :

– dorosłych czekały zajęcia warsztatowe z ratownikiem medycznym, podczas których odpowiadał on na szereg pytań zadawanych przez zebranych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy szczególnie dzieciom w wieku przedszkolnym

– dzieci czekały zajęcia warsztatowe z trenerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas których uczyły się one m.in. procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, a także nalepiania plasterków i bandażowania. Nie zabrakło też zabawy przy dźwiękach muzyki, a także demonstracji poszczególnych ćwiczeń na psach terapeutycznych, które z zajęć wychodziły obandażowane z „wymasowanymi sercami”.

Podsumowaniem wytężonej pracy warsztatowej były wspólna gra i zabawy rodziców
i dzieci, którzy dzielnie brali udział w przygotowanych konkurencjach.
Jesteśmy przekonani że rodzice mogą być spokojni co do umiejętności swoich „małych ratowników”.

W grze i zabawach wzięło udział łącznie 130 osób, w tym 55 rodziców. Ponadto w imprezie wzięła udział cała kadra pedagogiczna przedszkola, która była niecenionym wsparciem
w realizacji poszczególnych konkurencji.

Na zakończenie wszyscy zebrani otrzymali dyplomy okolicznościowe na których nie zabrakło również psów z „ruszającymi się oczami”, a także prezenty w postaci drewnianych czworonogów – Golden Retrievery – wykonanych przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wapnie.

Publiczne Przedszkole w Damasławku wraz z Oddziałami Zamiejscowymi w Niemczynie wzbogaciło się również o 8 apteczek pierwszej pomocy z pełnym wyposażeniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i wspaniałą zabawę!

Gra i zabawy były realizowane w ramach Projektu pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie gminy Damasławek”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

« z 2 »

Pierwsza pomoc przedmedyczna
Skip to content