Tradycyjnie jak co roku „Pierwszy Dzień Wiosny” w naszym przedszkolu obchodzimy hucznie. Najpierw rozstrzygnięty został konkurs pod hasłem: „Moja Marzanna”. Marzanny przygotowywały dzieci wraz z rodzicami w swoim domu. Marzanny były wspaniałe, dlatego jurorzy wraz z dziećmi uznali, że wszystkie kukły zasługują na nagrodę. Po rozdaniu nagród udaliśmy się w korowód wiosenny po okolicy, podczas, którego żegnaliśmy zimę różnymi okrzykami. Kiedy wróciliśmy, na boisku szkolnym spaliliśmy Marzanny i oficjalnie powitaliśmy wiosnę. W sali na dzieci czekały gorące kiełbaski i napoje.
W tym roku, w wyjątkowej zimowej scenerii, witaliśmy pierwszy dzień wiosny. Mimo śniegu i kapryśnej pogody dzieci zacięcie wołali Wiosnę, a żegnały zimę. Wszyscy mamy dość już zimy i śniegu w tym roku. Mamy nadzieję, że obudziliśmy swoimi okrzykami i kolorami, nie tylko przyrodę, ale także mieszkańców Damasławka.

« z 15 »
Pierwszy Dzień Wiosny
Skip to content