Na początku grudnia wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola w Damasławku wybrały się na wycieczkę autokarową do Wągrowca na spektakl „Pocahontas”. Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom  wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.

Dzieci zobaczyły na scenie księżniczkę w barwnym kostiumie indiańskim. Pacahontas zadziwiła i oczarowała przedszkolaków wdziękiem i ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób na  dogadanie się osób z dwóch różnych światów i kultur.

Ciekawe kostiumy, wspaniała scenografia, charakteryzacja, muzyka i efekty świetlne uczyniły widowisko jeszcze wspanialszym. Dzieci z uwagą śledziły perypetie głównych bohaterów. Spektakl ten pokazał najmłodszym widzom, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie a wrażliwość, odwaga, dobre serce i szanowanie przyrody.

Przedszkolaki na spektaklu „Pocahontas”
Skip to content