Grupa „Żabek” z Publicznego Przedszkola w Damasławku wraz z wychowawcą Romaną Mróz zrealizowały kolejny , już ostatni etap Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci”.

Organizatorem projektu jest Jowita Łechtańska,  @MiguMig – zabawy z językiem migowym www.migumig.pl oraz Ekspert Modułu IV – Agata Jakuszko – Jak sprytnie rysować?

Tym razem dzieci wzbogaciły swój słowniczek języka migowego o nazwy zwierząt. Poznały jak miga się: psa, kota, rybkę, słonia, króliczka, żółwia, misia, motyla, ptaka, lwa. Jednocześnie rozwijały sprawność motoryki małej – rysując kredką na kartce wg wzoru instruktora -Pani Agaty Jakuszko. W ten sposób rozwijały swoją kreatywność, zdolność wyobrażania. Doskonaliły koordynacje wzrokowo – ruchową,  rozwijały wrażliwość wzrokową oraz swoją spostrzegawczość. Podczas zajęć kształtowały umiejętność świadomej obserwacji i wyobraźni przestrzennej.

Romana Mróz

Realizacja Modułu IV Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci”