W dniu 28 września 2013 roku (sobota) grupa dzieci 6-letnich pani Małgorzaty Chosińskiej i grupa 4-5-latków pani Pauliny Fabiszak spotkały się wraz z całymi rodzinami w Ośrodku Edukacji Leśnej w Durowie. Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali  oprowadzeni po ścieżce  edukacyjnej przez Pana Leśniczego. Dużą niespodzianką dla dzieci, przygotowaną przez Państwa Kalków było przybycie Straży Pożarnej i pokaz sprzętów strażackich. Nasze spotkanie umiliły również: zabawa ze śpiewem, wykonanie drzewa wraz z rodzicami oraz pieczenie kiełbasek, jako zamknięcie sezonu grillowego. Całe spotkanie odbyło się pod hasłem Drzewo-Las-Ptaki, które towarzyszyć będzie nam cały rok. Dziękujemy wszystkim rodzinom za przybycie i mile spędzony czas.

Rodzinna wycieczka do lasu!