Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Okładka mojej wymarzonej książki”

W poniedziałek, dnia 4 kwietnia 2022r. w Publicznym Przedszkolu w Damasławku z oddziałami w Niemczynie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Okładka mojej wymarzonej książki”. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci, rozwijanie kreatywności, wyobraźni i inwencji twórczej. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej – projekt okładki książki już istniejącej, znanej lub okładki książki wymyślonej przez dziecko. Do dnia 30 marca 2022r. do wychowawców wpłynęło łącznie 16 prac plastycznych. Wszystkie prace spełniały wymagane kryteria i zostały zakwalifikowane przez Komisję Konkursową. Oto wyniki konkursu:

Grupa wiekowa 3-4 latki:

I miejsce – Kaczmarek Helena (grupa „Biedronki”)

II miejsce – Kuzara Amelia (grupa „Motylki”)

III miejsce – Wochal Dominika (grupa „Sówki”)

Grupa wiekowa 5-6 latki:

I miejsce – Lewandowska Maja (grupa „Misie”)

II miejsce – Tafelska Julia (grupa „Misie”)

III miejsce – Kołcz Karina (grupa „Misie”)

Jury miało dużo pracy podczas przyznawania miejsc. Przyniesione prace plastyczne były piękne, dlatego Komisja Konkursowa postanowiła przyznać wszystkim uczestnikom wyróżnienia.

Wyróżnienia otrzymali: Cieślik Hanna (grupa „Misie”), Gawryszak Anita (grupa „Misie”), Goździk Roksana (grupa „Misie”), Kranc Zuzanna(grupa „Misie”), Madeksza Gabriela (grupa „Słoneczka”), Nowicka Zofia (grupa „Misie”), Przybysz Izabela (grupa „Misie”), Stefańska Inga (grupa „Słoneczka”), Wochal Marcelina (grupa „Słoneczka”), Zawielak Wiktor (grupa „Słoneczka”).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy także Radzie Rodziców za zakupienie nagród konkursowych.

Zachęcamy wszystkich do czytania dzieciom książeczek ponieważ, jak powiedział Jan Rak:

„Książki to twoi najlepsi przyjaciele.

Nie wyśmieją, nie zdradzą,

a nauczą wiele”…

Rozstrzygnięcie konkursu Okładka mojej wymarzonej książki