Nasze  przedszkole podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu poszerzenie wiedzy  naszych  wychowanków  oraz  wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W  związku  z  tym  w  naszym przedszkolu zawitał niezwykły  gość – dietetyk Pani Paulina Borysiak- Marzec .  W interesujący  sposób  przedstawiła dzieciom zawód  dietetyka,  poszerzyła wiedzę na temat  zdrowego  odżywiania, zapoznała  z  piramidą  żywienia  od produktów  najzdrowszych  i  najbardziej wartościowych  po  te,  które w odżywianiu  mogłyby  zostać  wyeliminowane bez  szkody  dla  organizmu. Wytłumaczyła,  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców,  a także w jaki  sposób  żywność  wpływa  na nasze  zdrowie  i  zachowanie.

Na  zakończenie  tego  pouczającego  spotkania  dzieci  miały okazję wziąć udział w quizie i  otrzymały  upominki. Z  wielką  radością  podziękowały Pani Paulinie za miłe spotkanie i bardzo pouczającą lekcję, wręczając  jej  laurkę  z  uśmiechniętym  kwiatkiem.

« z 6 »

 

Spotkanie z dietetykiem- Damasławek 2014
Skip to content