Dnia 18 maja 2018 r. przedszkolaki ze wszystkich grup z Publicznego Przedszkola z Damasławka wzięły udział w V OGÓLNOPOLSKIM MARATONIE PRZEDSZKOLAKÓW „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik BLIŻEJ PRZEDSZKOLA. Inicjatorem imprezy sportowo-biegowej był pani Paulina Fabiszak. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

 Każdy z uczestników- 89 przedszkolaków- otrzymało numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się oczywiście rozgrzewka, a po biegu rozciąganie – jak na biegaczy przystało. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Nasze dzielne przedszkolaki przebiegły aż

8900 m.

Wysiłek i determinacja biegaczy została doceniona i nagrodzona wręczeniem specjalnych medali oraz dyplomów.

Gratulujemy naszym wspaniałym biegaczom!

Sprintem do Maratonu
Skip to content