W ostatnim czasie w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zwierząt.

Miało to na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić. Wszystkie przedszkolaki słuchały wierszy, rozwiązywały zagadki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami.

Bardzo chętnie przyniosły do przedszkola karmę dla psów, która zostanie przeznaczona do najbliższego schroniska.

Natomiast największą atrakcją tego dnia była świnka morska, której wszyscy przyglądali się im z wielkim zainteresowaniem i otaczali ją troską….

DSCN5225 DSCN5230 DSCN5233 DSCN5234 DSCN5235 DSCN5236

Światowy Dzień Zwierząt
Skip to content