Dnia 04 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu w Damasławku zawitał pan, który podzielił się z nami ogromną wiedzą na temat mrówek . Na spotkanie przywiózł akcesoria, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Podczas spotkania pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek a także oglądały świat mrówczymi oczami. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w mrowisku oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawił zdrowotne właściwości miodu spadziowego, zapoznał dzieci z budową mrówki i mrowiska, pokazał też specjalną ramkę w której można było obserwować żywe mrówki.  Na zakończenie dzieci otrzymały mmateriały do wykonania własnego mrowiska. Ponadto przygotował dla wszystkich  słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu oraz wręczył drewnianą mrówkę.

 

Spotkanie z mrówkami
Skip to content