Dnia 12 grudnia 2014 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola z Damasławka udały się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Gnieźnie.

Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie bombek poznawaliśmy kolejne etapy powstawania ozdób choinkowych tj.: „dmuchalnię”, gdzie szklana rurka zmieniała się w bombkę odpowiedniego kształtu, np.: żółwia, bałwanka, kuli itp. Następnie w „srebrzalni” zobaczyły jak zasrebrza się szklane ozdoby za pomocą związku azotanu srebra.

Kolejnym etapem była „lakiernia”, gdzie posrebrzone bombki lakierowane są na różne kolory.

Potem udały się do najciekawszej sali – „dekoratorni”. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia.

 Po wyjściu z dekoratorni czekała je wizyta w hurtowni, gdzie obejrzały wzory bombek, które są produkowane w fabryce. Znajdują się tam piękne i fantazyjne oryginalnie malowane wzory oraz całe krajobrazy na najrozmaitszych kształtach bombek.

 Każde dziecko mogło zakupić bombkę z swoim imieniem i obrazkiem zimowym w bardzo estetycznym opakowaniu.

« z 8 »
Wycieczka do Fabryki Bombek
Skip to content