Szanowni Państwo,

w środę, 01 września 2010 r. odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2010/11. Próg przedszkola przekroczyło 123 dzieci (jeszcze nigdy tylu nie było!).

Utworzono 5 grup przedszkolnych:

1. „maluchy” 3-4 latki – wychowawca – Paulina Fabisiak
  2. „zerówka” 5–6 latki – wychowawca – Małgorzata Chosińska
  3. „zerówka” 5-6 latki – wychowawca – Alicja Matczyńska
  4. „zerówka” 5-6 latki – wychowawca – Alicja Matczyńska i Małgorzata Chosińska
  5. „maluchy” 3-4 latki – wychowawca – Romana Mróz

Zajęcia grupy piątej „maluchów” są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie Gminy Damasławek”.

Kadra przedszkolna w nowym roku ma do zrealizowania następujące zadania:

• kształtowanie postaw prozdrowotnych i sprawności fizycznej poprzez różnorodne formy pracy z dzieciakiem
  • inspirowanie poezją i bajkami do twórczości plastycznej, muzycznej i ruchowej.

Dzięki Projektowi pn. „Ćwiczenia wyobraźni – rozwój przedszkoli na terenie Gminy Damasławek” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Centrum Kompetencji Grupa Szkoleniowo-Doradcza A. Gawrońska Sp. j. z Poznania przy współpracy z Gminą Damasławek, dzieci mogą korzystać z nowych urządzeń na placu zabaw, a także z nowego wyposażenia przedszkola.