We wtorek mieliśmy okazję odwiedzić Cukiernię Królewską w Wągrowcu. Tuż po wejściu na teren zakładu ubraliśmy się w specjalną odzież ochronną – fartuchy i czapki, a następnie wyruszyliśmy zwiedzać cukiernię. Zobaczyliśmy pomieszczenia, w których przechowuje się produkty do wypieku ciast, ogromne chłodnie, magazyn, a także hale produkcyjne, gdzie mogliśmy obserwować pracę cukierników. Widzieliśmy różnorodne maszyny i urządzenia- wielkie miksery oraz ogromne piece. Mama Eryka, która pracuje w tej cukierni, pokazała nam jak specjalną maszyną rozwałkowywana jest wielka kula ciasta, z którego przygotowywane były ciasteczka. Jednak dzieci nie tylko obserwowały pracę cukierników, ale same również mogły dekorować pierniki czekoladą i kolorową posypką. Pobyt w Cukierni Królewskiej „KILIAN” sprawił nam wiele radości.  Serdecznie dziękujemy Kierownictwu Cukierni oraz wszystkim pracownikom za wspaniałą wycieczkę. Dziękujemy także za słodkie upominki i baloniki, z którymi pełni wrażeń wracaliśmy do przedszkola.

W tym dniu również mieliśmy okazję przespacerować się do miejsca, w którym krzyżują się dwie rzeki – Wełna i Nielba. Zjawisko to nazywamy bifurkacją.

« z 12 »
Przedszkolaki u „KILIANA”
Skip to content