W dniu 11.10.2018r. Nasze przedszkole odwiedzili szczególni goście z Komendy Miejskiej Policji z Janowca Wlkp. i Damasławka. Panowie przeprowadzi prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Policjanci uświadomili przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, zakładaniu kasków na głowę podczas jazdy rowerem, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Największą atrakcją dla najmłodszych było oglądanie i wsiadania do wozu policyjnego, a także spotkanie z Policyjnym Polfinkiem- maskotką kujawsko- pomorskiej Policji, z którą chętnie pozowały do zdjęć.

Dzięki takim spotkaniom, dzieci będą darzyły policję zaufaniem, do której zawsze mogą zwrócić się o pomoc.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie nasi podopieczni wręczyli upominek.

Bądź bezpieczny – wizyta policjantów w przedszkolu w Damasławku
Skip to content