21 września 2018 roku dzieci z Publicznego Przedszkola z Damasławka miały okazje poznać pracę i wygląd żołnierzy z Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.

Podczas wizyty pan M. Macieja – tata jednego z chłopców z grupy „Żabki” opowiedział przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur galowy i polowy oraz pokazał podręczne wyposażenie żołnierza. Dzieci miały także możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy oraz podręczny pas. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się wóz wojskowy, do którego dzieci mogły wejść i usłyszeć sygnały. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców, ale również dziewczynki , które zapragnęły zostać żołnierzami.

Bardzo dziękujemy Panom z Wojska Polskiego z Powidza za ciekawe spotkanie i otrzymane prezenty.

Wizyta Wojska Polskiego w Przedszkolu
Skip to content