W tym roku nasze przedszkole zakwalifikowało się do udziału w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców” . Głównym celem projektu jest ograniczenie występowania i nasilania choroby próchnicowej oraz poprawa stanu jamy ustnej oraz ogólnego stanu zdrowia populacji dzieci. Pierwszym etapem powyższego programu było spotkanie z p. stomatolog, która przeprowadziła zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych- w Damasławku oraz Niemczynie. Przeprowadzone zajęcia z dziećmi miały na celu przede wszystkim wdrożyć zasady prawidłowego szczotkowania zębów, dlatego każdy przedszkolak został poinstruowany w jaki sposób szczotkować ząbki. Na koniec zajęć dzieci obejrzały film pt. „Dzieciństwo bez próchnicy”, który podsumował  tematykę dotyczącą higieny jamy ustnej u dzieci w wieku przedszkolnym oraz otrzymały komplet do szczotkowania zębów i kartę z Pampisiem, na której zaznaczają mycie zębów rano i wieczorem.

6
« z 6 »

„Dzieciństwo bez próchnicy”- projekt edukacyjny
Skip to content